Kokį žaislą dovanoti vaikui kalėdoms?

Kokį žaislą dovanoti vaikui kalėdoms?

Kokį žaislą geriausia rinktis vaikui Kalėdoms?

 

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams, dauguma iš mūsų skuba iš anksto pasirūpinti dovanomis savo artimiesiems. Ypač jų nekantriai laukia patys mažiausieji, tikintys, jog dovanas atneša ir po Kalėdų egle padeda Senelis Šaltis.

Tad jei šiuo metu sukate galvą, ką padovanoti savo ar draugų vaikams pasidalinsime keletu patarimų, kurie tikrai pravers, pašnibždant Kalėdų Seneliui į ausį, kas juos labiausiai pradžiugintų.

Kalėdinių dovanų pasirinkimas pagal vaiko amžių ir raidą

Renkant vaikams dovanų žaislą, labai svarbu, kad jis atitiktų jo amžių ir raidą. Tad pirmiausia, jei planuojate dovanas draugų vaikams, sužinokite jo amžių. Tai vienas iš svarbiausių kriterijų ir bene lengviausių būdų išsirinkti tam tikras žaislų kategorijas, kurios tinka konkretaus amžiaus tarpsniui. Trumpai pristatysime kiekvienai amžiaus kategorijai būdingus bruožus:

 • Nuo gimimo iki 1 metų, vystosi vaiko kognityviniai gebėjimai, lavinami penki pagrindiniai pojūčiai: klausa, rega , uoslė, lyta ir skonis. Mažyliai mokosi skirti spalvas ir formas, smalsiai reaguoja į įvairius garsus ir muziką. „Ragauja“ įvairius daiktus, nuolat liečia skirtingus paviršius ir mokosi kasdien iš supančios aplinkos. Tad dovanų idėjomis tiks įvairūs žaislai, padedantys lavinti sensorinius ir kognityvinius gebėjimus, pvz. įvairios medinės dėlionės, kaladėlės, tūrinės formos, žaislai su garso ir šviesų, efektais muzikos instrumentai, traukinukai, gyvūnai, konstruktoriai ir įvairūs lavinantys žaidimai.
 • 1-3 metai. Vaikai vaikšto ir į jų akiratį papuola vis daugiau objektų, kurie juos ne tik sudomina, bet ir įtraukia. Tokio amžiaus vaikai kopijuoja savo tėvus. Pavyzdžiui, žaidžia su žaisline virtuvėle ir indais, „tvarkosi“ namuose, „prižiūri“ vaikus, darbuojasi garaže ir mokosi būti labai savarankiški. Šiame amžiuje vaikai pradeda save suvokti kaip individą, turintį savo poreikių ir norų, apie kuriuos dažniausiai labai garsiai praneša aplinkiniams. Tokiems vaikams, puikiai tiks įvairiausi žaislai, kurie turi pažintinę funkciją ir atspindi mus supančią aplinką. Nuo žaislinės virtuvės, indų iki interaktyvių lavinamų žaislų.
 • 3-5 metai. Šiame amžiaus tarpsnyje vaikai lanko darželyje yra kasdien vis daugiau sužino pačios įvairiausios informacijos apie kasdieninius reiškinius, aktualijas, gamtos dėsnius, geografiją ir turi mėgstamas interesų sritis bei jau domisi konkrečiais prekių ženklais. Tokiame amžiuje, vaikai jau renka žaisliukų kolekcijas ar domisi žaislais, kurie padeda sudaryti bendrą rinkinį. Pavyzdžiui berniukams tikrai patiks gauti iš Kalėdų Senelio trasą su mašinėlėmis, įvairių modeliukų, kurie atitinka realių mašinų markes. Taip pat patiks lego konstruktoriai, įvairūs personažai iš mėgstamų animacinių filmukų ir be abejo, super herojai. Taip pat sužavės ir įvairūs interaktyvūs žaislai, turintys tam tikras funkcijas.
 • 5-7 metai. Tai amžiaus tarpsnis, kada vaikai ruošiasi ir pradeda lankyti mokyklą. Tuo laikotarpiu puikiai tinka įvairūs žaislai, skatinantys loginį mąstymą, skaitymo, rašymo ir skaičiavimo įgūdžius, kurie padės pasiekti geresnių mokymosi rezultatų. Tokio amžiaus vaikai mėgsta stalo žaidimus, galvosūkius, sudėtingesnius konstruktorius, stalo žaidimus, modelius, kuriuos gali sukonstruoti patys. Be abejo, patiks viskas, kas susiję su šiuolaikiniais „madingais“ žaislais, kuriuos turi ir jų geriausi draugai. Tai gali būti nuo kolekcinių pokemonų kortelių iki robotų ar mašinų, valdomų radijo bangomis iki žaislinių dronų, kuriuos galima valdyti panaudojantis specializuota programėle mobiliame telefone ar planšetiniame kompiuteryje.
 • 7 metų ir vyresni vaikai, jau turi savo nuomonę pačiais įvairiausiais klausimais ir puikiai žino ko nori. Daugumos žaidimai iš realaus gyvenimo, persikėlė į virtualią erdvę, kur ir stengiasi praleisti kuo daugiau savo laisvo laiko. Tad tiks įvairūs strateginiai ar loginiai stalo žaidimai, galvosūkiai ir įvairūs interaktyvūs žaislai, mechanizuoti konstruktoriai ir viskas ką reikia konstruoti bei ieškoti galimų sprendimo būdų.

Kalėdinių žaislų pasirinkimas pagal jų kategorijas

Gana populiarus orientyras pagal vaiko amžių jums leis nors daugmaž įsivaizduoti, kokius žaislus rinkis dovanų. Jei nežinote tikslaus vaiko amžiaus, galima rinktis žaislus pagal jų kategorijas arba paskirtį.

Pavyzdžiui nuo gimimo iki mokyklinio amžiaus vaikams tinka įvairūs lavinamieji, edukaciniai ir Montessori tipo žaislai ar kūrybiniai rinkiniai, padedantys atskleisti ne tik vaiko gebėjimus, bet ir talentus. Tai gali būti įvairios dėlionės, rinkiniai, stalo žaidimai. Be to, galima vaikų tėvų pasiklausti ir pasidomėti kas labiausiai patinka mažiesiems ir kuom šiuo metu, jie yra susidomėję. Tada tikrai pataikysite į dešimtuką ir lengvai nupirksite vaikui, tai ką, jis iš tiesų nori turėti savo žaidimų kampelyje.

 • Laisvalaikis ir žaidimai, kur galima rasti pačių įvairiausių žaislų, skirtų aktyviam judėjimui, pvz. paspirtukai, balansiniai dviratukai, dviračiai ir kitos judėjimo priemonės. Taip pat įvairūs laiko žaislai, stalo žaidimai, galvosūkiai ir antistresiniai POP IT žaislai.
 • Žaislai berniukams, kur gausi pasiūla pačių įvairiausių mašinų ir jų priedų, garažų ir trasų, figūrėlių bei rinkinių, robotų, transporto priemonių. Taip pat siūlomi įvairūs tematiniai žaislai, pavyzdžiui pagal tam tikras profesijas.
 • Žaislai mergaitėms. Šioje kategorijoje galima atrasti tradicinių žaislų, tokių kaip lėlės ir jų priedai, vežimėliai su priedais, vaikiška kosmetika, virtuvėlės su indais ir įvairūs žaidimų rinkiniai.      
 • Vaikams iki 3 metų. Mūsų asortimente yra siūlomas labai platus žaislų pasirinkimas patiems mažiausiems. Tai ir BINO žaislai ar interaktyvūs žaislai, padedantys įvairiapusiškai lavinti mažylių gebėjimus ir pažinti supančią aplinką. Ypač populiarūs mediniai žaislai ir medinės dėlionės. Taip pat ir Montessori tipo žaislai, kurie skirti konkrečių gebėjimų lavinimui.       
 • Universalūs žaislai. Tai žaislų kategorija, kur tikrai atrasite puikių dovanų idėjų bet kuriai progai. Čia siūlomi įvairaus amžiaus, skirtos dėlionės-puzlės, konstruktoriai, magnetiniai žaidimai, modelinas, kinetinis smėlis ir vaikų itin mėgstamas slaimas bei kūrybiniai rinkiniai.
 • Radijo bangomis valdomi žaislai. Puikiai tiks vyresnio amžiaus vaikams ir net jų tėvams. Turime platų pasirinkimą, kur siūlomi patraukliomis kainomis įvairi žaislinė statybų technika, automobiliai ir net dronai.   

Kaip matote kalėdinių dovanų idėjų pasirinkimas yra išties platus. Tad tikrai net turint labai minimaliai informacijos apie vaiko amžių ar interesus galima atrasti puikų žaislą, kurio pagalba ne tik sukursite puikių prisiminimų, kupinų džiaugsmo ir šventinės nuotaikos, bet ir padėsite vaikui lavinti savo talentus, fantaziją ir atskleisti kūrybiškumo potencialą, kuris skatins nuolat domėtis, mokytis ir dalintis atradimų džiaugsmu kartu su kitais.    

                                           

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink