Patarimai renkantis žaislą

Patarimai renkantis žaislą
Publikuota 2021-01-21 Skaitė 2020

Kaip išsirinkti žaislą?

Kuomet žvalgomės į žaislų parduotuvės vitrinas ar naršome internetinės parduotuvės asortimente, iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad išrinkti savo vaikui žaislą ar dovaną jo draugui visai nesudėtinga. Tačiau kai pradedame ieškoti konkretesnės informacijos, dažnai apninka abejonės ir darosi sudėtinga atrasti tai, kas tikrai pradžiugintų mūsų mažuosius.

Taip tik atrodo, kad savo vaikams žaislą išrinkti tikrai paprasta, nes žinote jo pomėgius, charakterio savybes ar net slaptus norus. Tačiau dažnam tėvui norisi, kad tai nebūtų tik šiuo metu „ant bangos“ esantis ir dažnai reklamuojamas žaislas, bet ir priemonė, kuri padėtų ne tik paįvairinti vaiko laisvalaikį bei lavinti jo vaizduotę, kūrybiškumą, emocinį intelektą, loginį ir erdvinį mąstymą, smulkiąją psichomotoriką. Be to, žaislas turi atitikti ir vaiko amžių bei raidą. Psichologai jau seniai įrodė, jog vaikai žaisdami pažįsta mus supantį pasaulį ir dažnai įvairius socialinius vaidmenis perkelia į savo žaislus, atkartodami ne tik svarbius savo gyvenimo, bet ir dienos įvykius. Tad galime drąsiai teigti, jog sąmoningai ir apgalvotai rinkdamiesi žaislus savo vaikams, stebėdami juos žaidžiančius ir žaisdami kartu su jais, galime sužinoti bei pažinti vaiko vidinį pasaulį, pamatyti tai, kuom jis gyvena kasdien.

Renkant dovanų žaislą kitam vaikui, pasidomėkite koks yra jo amžius, taip bus lengviau orientuotis, be to visuomet galite paklausti jo tėvų, nes taip galite gauti vertingą užuominą apie tai ką rinktis. Bet kokiu atveju, ar žaislą renkate savo vaikui, ar vaiko draugams, prisiminkite tai, kad žaislai nuo pat vaiko gimimo yra labai svarbūs, tad reiktų juos rinktis atsakingai.

Nuo ko reiktų pradėti?

  1. pasidomėkite žaislų kilmės šalimi ir kas juos gamina. Europos sąjungoje numatyta, kad visi rinkoje esantys žaislai turi būti sertifikuoti ir žymimi ženklu „CE“, kuris reiškia, jog gaminys yra saugus ir tinkamas vaikams. Taip pat priklausomai nuo vaiko amžiaus, ant pakuotės yra žymima kam jis yra skirtas. Jei žaislas yra smulkus ar turi smulkių detalių, dažniausiai bus pažymėta, kad „netinkamas iki 3 metų amžiaus vaikams“. Be to, dažniausiai žinomo gamintojo žaislai yra kokybiški ir patvarūs.
  2. rinkitės žaislą, atitinkantį vaiko amžių ir raidą. Turbūt pritarsite, kad tai kas įdomu penkiamečiui ne visada bus įdomu mokyklinio amžiaus vaikui, o tuo labiau tiks kūdikiui. Tad rinkdamiesi žaislą, galvokite kuom jis galėtų būti įdomus ir naudingas tam tikro amžiaus vaikų kategorijai. Šiais laikais, vaikai labai anksti pradeda domėtis šiuolaikinėmis technologijomis, todėl interaktyvūs žaislai yra ypač paklausūs. Kiekvienas vaikas, gavęs naują žaislą, tikrina „ką jis daro“, o tik tada ima su juo žaisti. Tad rinkdamiesi žaislus, pagalvokite kokias funkcijas jie turi. Galbūt gali judėti, skleisti garsus, keisti spalvas ar formą, kas ypač įdomu mažiesiems pasaulio tyrinėtojams.
  3. pagalvokite ar jums patiems būtų įdomu žaisti. Neretai, suaugę, rinkdamiesi žaislus, patys bent trumpam grįžtame į savo vaikystę ir prisimename apie ką svajojome būdami maži. Tad pasikliaukite savo vidine nuojauta ir rinkitės tai, su kuo jums patiems būtų įdomu žaisti kartu su vaikais. Taip tikrai juos sudominsite, nes vaikai puikiai jaučia mūsų emocijas ir vidinį nusiteikimą. Ir net neabejojame, jog išrinkę žaislą tokiu būdu, galėsite papasakoti įspūdingą istoriją apie tai kaip jį radote. Tik leiskite sau bent trumpam pasijusti vaikais!
  4. padėkite vaikams pažinti pasaulį ir lavinti savo vaizduotę. Jau minėjome, kad žaislai vaikams padeda geriau pažintį jį supantį pasaulį, reikšti savo emocijas ir lavinti savo vaizduotę. Tad rinkdamiesi žaislus, atkreipkite dėmesį į lavinančių žaislų kategoriją, kur yra aiškiai nurodyta paskirtis, atitinkanti vaiko amžių. Žaislai – puiki priemonė išmokyti vaikus pagrindinių dalykų, kurie juos lydės visą jų gyvenimą. Pradedant nuo pat gimimo iki asmenybės brandos, mes nenustojam žaisti, tad galime drąsiai teigti, jog žaisdami mokomės beveik visą savo gyvenimą ir darome svarbiausius sprendimus, pasitelkdami loginį ir strateginį mąstymą, kūrybiškumą bei vaizduotę, kurdami savo pasaulėžiūrą ir unikalų supančio pasaulio suvokimą.
  5. domėkitės naujovėmis. Sparčiai vystantis technologijoms visame pasaulyje, šios tendencijos atsispindi ir žaisluose, tad vyresnio amžiaus vaikai tikrai domisi robotika ir įvairiais technologiniais sprendimais, leidžiančiais valdyti žaislus. Tad vis labiau populiarėja robotai, dronai, įvairūs konstruktoriai ar radijo bangomis valdomi žaislai, leidžiantys vaikams, patiems ieškoti įvairių sprendimų ar atlikti sudėtingesnes užduotis bei suvokti procesus. Pavyzdžiui, atlikti įvairius triukus, išmokti naujų kompetencijų, kuriant komandas ar loginių veiksmų seką.
  6. pasitarkite su savo srities specialistais. Jei vis dėlto išrinkti žaislą yra misija neįmanoma ir atrodo per daug sudėtinga, visuomet galite pasiklausti tų žmonių, kurie puikiai išmano šią sritį ir žino, kas labiausiai galėtų pradžiuginti ir nustebinti vaikus. Tad uždavę kelis klausimus, jie puikiai geba identifikuoti jūsų poreikius ir pasiūlys keletą variantų, kurie galės tapti jūsų pasirinkimu. Be to, dažnu atveju, galima paprašyti video medžiagos arba gyvos demonstracijos, parodant žaislo funkcijas, technines galimybes ir papasakojant apie privalumus vaiko raidai bei lavinimui.
  7. numatykite biudžetą, kiek planuojate išleisti žaislams. Dažnai žinant konkrečią pinigų sumą yra lengviau orientuotis ką pasirinkti, nes kaina dažnai tampa svarbiu kriterijumi daugeliu atvejų. Tikrai mitas yra tai, kad tam, jog nustebintumėte vaiką, reikia išleisti labai daug pinigų, niekada nepamirškite, kad jis neatstos jūsų nuoširdaus dėmesio ir gyvo bendravimo.
  8. suteikite galimybę žaislų pirkime ir pasirinkime, jei yra galimybė, dalyvauti ir jūsų vaikams. Tai padės ugdyti jų pasitikėjimą, savarankiškumą ir gebėjimą daryti sąmoningus sprendimus. Be to, tai ir puiki edukacija, padedanti ugdyti vaiko pinigų taupymo ir finansinio raštingumo įgūdžius, norint įsigyti brangesnį žaislą bei tema, kuri vaikams niekada neatsibos ir skatins turiningai praleisti kartu laiką, planuojant būsimus pirkinius. Vyresniems vaikams, žaislai gali tapti ir motyvacija siekti geresnių mokymosi rezultatų, tačiau tai priklauso nuo šeimos susitarimų ir nusistatytų taisyklių.

Tikimės, jog šie patarimai jums padės lengviau išsirinkti norimą žaislą, kuris džiugins ne tik vaikus, bet ir visą šeimą, kuri galės pasimėgauti jų atradimais, pasiekimais ir kūrybiškumu, padedančiu geriau pažinti save ir mus supančią aplinką.

Komentarai (0)

Privalote prisijungti arba užsiregistruoti norėdami komentuoti straipsnį!

Taip pat skaitykite
2021-01-20
Žaislai – labai svarbi edukacinė priemonė, padedanti vaikams ne tik suvokti mus supantį pasaulį, bet...
Rašyk
Skambink